Zobacz jak wygląda u nas proces szycia na miarę!

Wdrożenia dedykowane mogą zawierać niestandardowe funkcje, bardzo zaawansowane rozwiązania wizualne oraz integracje.

Zamów wdrożenie!

Dedykowane wdrożenia odbywają się na bazie jednego z wybranych Pakietów graficznych. Każdy pakiet przewiduje inną ilość godzin pracy zespołu która może zostać wykorzystana na wszystkie prace związane z wdrożeniem. Poniżej opisaliśmy w telegraficznym skrócie jakie czynności są wykonywane na kolejnych etapach oraz ile zajmują czasu. Każdy projekt jest inny, dlatego przystępując do Twojego wdrożenia nasz zespół osobno oszacuje czas oraz możliwości zmian pod kątem wybranego pakietu godzin!

 


Zebranie wymagań jest podstawą do dalszych prac.

Zbieranie wymagań

Podczas kilkugodzinnych (łącznie 4-5h) warsztatów z klientem analityk WellCommerce zbiera wymagania dotyczące oprogramowania. Tworzona jest prosta analiza konkurencji na podstawie przykładów istniejących już w Sieci (np. za granicą) witryn. Dodatkowo spisywane są wymagania dotyczące wszystkich niestandardowych (nie występujących w WellCommerce) funkcji oraz integracji. Zbierane są też wstępne wymagania odnośnie grafiki (wypełniany jest tzw. brief graficzny – czyli ankieta dotycząca wyglądu nowego serwisu). Zebrane wymagania są akceptowane przez klienta. W efekcie powstaje krótki dokument będący podstawą do dalszych prac – w tym projektowania i projektowania graficznego. Cały etap trwa ok 2-3 dni, w zależności od tego na ile klient jest w stanie zaangażować się w proces i jak szybko udzielać odpowiedzi.

 


Makiety pokazują układ i zawartość najważniejszych stron sklepu.

Makietowanie

Podczas trwającego około 1-2 tygodni etapu makietowania powstają projekty kolejnych ekranów witryny. Na etapie makietowania nie zwraca się uwagi na kolorystykę i elementy graficzne a tylko na układ i treść (zobacz przykład makiet).  Modyfikacja na etapie projektu jest dużo mniej pracochłonna niż po wdrożeniu, dlatego na tym etapie możliwe są zmiany i poprawki w konsultacji z klientem. Powstaje układ strony głównej, karty produktu, listy produktów oraz koszyka. Możliwe są też zmiany ekranów mojego konta i dodanie zupełnie nowych podstron i bloczków. Ich ilość i stopień skomplikowania przekłada się bezpośrednio na ilość godzin pracy programisty potrzebnych do wdrożenia a tym samym na całościowy koszt. Makiety powstają w ścisłym odniesieniu do wykonanej wcześniej analizy wymagań. Gdy są gotowe makiety nie ma już wątpliwości jak będzie wyglądała i działała aplikacja. Na ich podstawie zostanie przygotowana grafika.


Wdrożony sklep będzie wyglądał dokładnie jak zaprojektowana w tym etapie grafika!

Projekt graficzny

Projektowanie graficzne trwa zazwyczaj od 2 do 3 tygodni. W tym czasie na podstawie przygotowanych makiet tworzone są grafiki sklepu internetowego. Grafik uwzględnia wszystkie zebrane informacje oraz podane przykłady stron internetowych wykorzystując inspiracje aby stworzyć finalną grafikę. Tworzona jest najpierw kolorystyka i wygląd (tzw. look & feel) strony głównej w zależności od wybranego pakietu przeprowadzane są 1 lub 2 iteracje poprawek. Po akceptacji klienta grafik doprojektowuje pozostałe strony w oparciu o makiety. Jeśli podstrony posiadają sporo niestandardowych elementów (np. konfiguratory i inne) to również możliwa jest akceptacji ich formy graficznej. Grafik wybiera taką strategię pracy aby w ramach wykupionego pakietu godzin dokonać optymalnego wykorzystania czasu. Po akceptacji grafiki i przejściu do kolejnego etapu, dalsze jej zmiany mogą skutkować dodatkowymi kosztami wdrożenia, ponieważ trzeba będzie wykonywać drugi raz te same prace (np. wdrożenie do HTML).

 


Od jakości kodu HTML zależy m.in. skuteczność pozycjonowania strony.

Wdrożenie HTML

Gdy mamy już grafikę udział klienta przez pewien czas będzie potrzebny w mniejszym stopniu. Opracowanie kodu HTML trwa zazwyczaj od 1 do 2 tygodni  i ściśle zależy od tego jak bardzo skomplikowana jest grafika. Kod HTML opracowany na tym etapie jest wyświetlany tak samo we wszystkich nowoczesnych przeglądarkach. Testowane są najnowsze wersje Internet Explorer (od wersji 8), Firefox, Google Chrome, Opera i Safari. Kod w miarę możliwości jest zgodny ze standardami i wykorzystuje nowoczesne biblioteki (jQuery, elementy HTML5, Twitter Bootstrap). Dzięki temu strona będzie dobrze się prezentować oraz możliwe będą jej łatwe modyfikacje w przyszłości. Kod HTML jest wdrażany w ramach szablonu do sklepu. Za pomocą znaczników TWIG sam będziesz mógł w przyszłości modyfikować podstrony swojego sklepu!

 


Etap programowania to etap w którym tworzone są nowe, niestandardowe funkcje.

Programowanie

Istnieją wdrożenia które w ogóle nie wymagają programowania a w innych ten etap trwa najdłużej.  Wszystko zależy od ilości i stopnia skomplikowania dodatkowych funkcji. W oprogramowaniu WellCommerce dostępnym w ramach standardowych pakietów cenowych (do 500 zł włącznie) nie są możliwe żadne zmiany funkcjonalne. W pakiecie dedykowanym możemy dopisać na Twoje życzenie każdą możliwą do realizacji funkcje. Integracje z systemem ERP lub bloczek zaciągający dane z Twojej witryny a nawet niestandardowe reguły cenowe czy typy produktów. Wycena zmian funkcjonalnych które zostały zaprojektowane na etapie Projektowania zostaje wykonana przez programistę. Na realizacje są używane godziny w ramach pakietu a jeśli to nie wystarczy możliwe jest dokupienie dodatkowych godzin zgodnie z cennikiem. Na końcu tego etapu projekt w wersji testowej jest pokazywany klientowi który dokonuje akceptacji (User Acceptance Tests) wykonanych modyfikacji.

 


Testy dają odpowiedź czy to co zostało stworzone jest tym co zostało zaprojektowane :-)

Testy i uruchomienie

Testy z klientem odbywają się po zakończeniu prac programistycznych. W tym czasie klient może zgłosić nam uwagi co do działania wdrożonego oprogramowania odmiennego od tego co zostało zaprojektowane na wcześniejszym etapie a my te uwagi wdrożymy! Oczywiście sami też testujemy przedtem system aby mieć pewność, że to co oddajemy jest tym co zostało zamówione. Testujemy sklep we wszystkich nowoczesnych przeglądarkach, testujemy efekty działania algorytmów i integracji. Po zaakceptowaniu działania systemu przez klienta dokonujemy Uruchomienia czyli wdrożenia zmian na serwer produkcyjny. Po Uruchomieniu sklep będzie mógł być zaprezentowany użytkownikom!

Zamów wdrożenie!